Американська влада розглядає можливість заборони продажів маршрутизаторів TP-Link через проблеми національної безпеки — є думка, що це обладнання неодноразово використовувалося в кібератаках, організованих китайськими хакерами. Розслідування щодо TP-Link ініціювали у міністерствах торгівлі, оборони та юстиції США; Мінторг також викликав представників компанії до суду, пише The Wall Street Journal.
Заборона на продаж маршрутизаторів TP-Link може набути чинності наступного року, і введе її вже адміністрація Дональда Трампа. Частка TP-Link на ринку роутерів для споживачів та малого бізнесу у США становить 65%; її комунікаційне обладнання використовують у міністерстві оборони та інших федеральних відомствах країни. Домінування підприємства над ринком частково зумовлено надзвичайною низькою вартістю її товарів. Мін’юст США проводить перевірку щодо того, чи продає TP-Link продукцію за ціною, нижчою від собівартості — це було б порушенням закону, який забороняє спроби монополізації ринку.
У споживчих роутерах TP-Link регулярно виявляються вразливості, які компанія просто не усуває. У жовтні Microsoft повідомила, що розкрила мережу скомпрометованих мережевих пристроїв переважно під маркою TP-Link, які регулярно використовуються китайськими хакерами в кібератаках.
Сам виробник такі звинувачення рішуче відкинув.
“Ми вітаємо будь-які можливості співпраці з урядом США, щоб продемонструвати, що наші дії щодо забезпечення безпеки повною мірою відповідають галузевим стандартам, і продемонструвати нашу постійну відданість ринку США, споживачам США та вирішенню проблем національної безпеки США”, – заявила представник каліфорнійського підрозділу TP -Link.