Євросоюз до 2030 року планує вивести на низьку та середню навколоземні орбіти угруповання із 290 супутників зв’язку. Це угруповання під назвою IRIS² має забезпечити безпечний зв’язок для урядових користувачів, приватних компаній та європейських громадян, а також надати високошвидкісний інтернет у важкодоступних місцях. Вартість державно-приватного проекту становитиме €10,6 млрд.
Багатоорбітальне угруповання Iris² (Infrastructure for Resilience, Interconnectivity and Security by Satellite — Супутникова інфраструктура для стійкості, взаємозв’язку та безпеки) є третім великим інфраструктурним проектом Європи в космосі після навігаційної системи Galileo та найбільшої у світі мережі спостереження за Землею Copernicus. Вона була анонсована два роки тому з подвійною метою: надати суверенні, безпечні послуги зв’язку державам-членам ЄС, а також відродити космічний сектор блоку, що слабшає, за допомогою передового проекту.
Колишній прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі у своєму звіті про конкурентоспроможність Європи зазначив, що діяльність Starlink, яка надає послуги зв’язку у більш ніж 100 країнах, «підриває європейських операторів зв’язку та виробників». Комерційні та експортні продажі в секторі впали майже до рівня 2009 року, і ЄС тепер, за його словами, «відстає від США в ракетних двигунах та мегасузір’ях для телекомунікаційних та супутникових приймачів та додатків, ринок яких набагато більший, ніж інші сегменти космосу».
Для реалізації прийнятої програми створено консорціум SpaceRISE на чолі з європейськими операторами супутникових мереж SES, Eutelsat та Hispasat, що підтримується європейськими субпідрядниками супутникового зв’язку, такими як Airbus та Deutsche Telekom. Консорціум отримав 12-річний концесійний контракт на розробку, розгортання та експлуатацію угруповання IRIS². Найбільшим приватним інвестором нового консорціуму став французький супутниковий оператор Eutelsat, який інвестує в проект €2 млрд із далеким прицілом на допомогу Iris² у фінансуванні розробки наступного покоління супутників OneWeb.