Свіже дослідження агентства Canalys (США) демонструє падіння ринку смартфонів материкового Китаю на 11%/рік за підсумками I триместру 2023-го. Зафіксований обсяг продажів у 67,6 млн одиниць виявився найнижчим показником за останнє десятиліття (востаннє така кількість пристроїв поставлялася на старті 2013-го).
Детально
Лідером ринку материкового Китаю з продажу смартфонів у звітному періоді стала корпорація Apple. Захопити лідерство допоміг ажіотажний попит на моделі iPhone 14 (13,3 млн проданих апаратів, що принесло “яблучникам” 20% ринку Піднебесної).
Друга сходинка імпровізованого “п’єдесталу пошани” дісталася компанії OnePlus. Основний фактор успіху – популярність нових пристроїв дочірнього бренду OPPO. Сумарний показник групи в штуках і відсотках – 12,6 млн одиниць і 19%.
Компанії vivo і HONOR поставили 11,3 млн і 9,7 млн одиниць відповідно, забезпечивши собі третє і четверте місця. Xiaomi замкнула ТОП-5 з об’ємом продажів у районі 8,5 млн одиниць.
– Економічна активність відновилася після ослаблення обмежень COVID-19, але це не призвело до значного зростання попиту на смартфони, – прокоментував аналітик Canalys Лукас Чжун. – Ринок переживає двозначне падіння протягом п’ятого кварталу поспіль. Пандемія вплинула на поведінку споживачів у середньо- та довгостроковій перспективі, змусивши людей витрачати гроші на першорядні потреби. Для того, щоб мотивувати громадян до покупок, продавцям доводиться докладати колосальних зусиль і йти на всілякі хитрощі.
Думку Чжуна поділяє його колега з компанії Canalys Тобі Жу.
– Постачальники поступово коригують планування, щоб пристосуватися до “нової норми” – скорочення обсягу ринку материкового Китаю, і прагнуть випускати привабливі продукти. Співпраця з партнерами по каналу збуту для контролю запасів стала головним пріоритетом. Поряд з оновленням продуктів високого класу на кшталт OPPO Find X6 і Honor Magic5 Pro, скорочення ринку також каталізувало гостру конкуренцію в сегментах початкового і середнього рівня.
– Постачальники випускають продукцію з проривними технічними характеристиками, як-от флагманські чипи, великий обсяг пам’яті, продуктивність оброблення зображень і швидке заряджання, прикладом чого можуть слугувати смартфони Redmi K60, OnePlus Ace 2V і Realme GT Neo5, – продовжив Жу. – В умовах настільки жорсткої конкуренції виробникам слід уникати цінової війни і зосередитися на наданні диференційованих ціннісних пропозицій. Продавці мають і далі створювати свої конкурентні переваги перед іншими, покращуючи користувацький досвід і підвищуючи лояльність до бренду.
Зростання ринку смартфонів материкового Китаю можливе не раніше 2024 року, підвів риску під міркуваннями колег соціолог Canalys Ембер Лю.