ГоловнаТехноЕксперти пояснили різницю між 108 і 48 Мп фотокамерами під час 12...

Експерти пояснили різницю між 108 і 48 Мп фотокамерами під час 12 Мп зйомки

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Камери з роздільною здатністю 48, 64 і 108 Мп давно перестали бути атрибутами флагманів. Зараз їх можна зустріти в доступних за ціною пристроях. Мало хто знає, що за замовчуванням фотозйомка ведеться в 12 Мп роздільній здатності. Експерти пояснили, чим відрізняються 108 і 48 Мп фотокамери при 12 Мп зйомці.

Детально

Основним елементом будь-якої камери є матриця, що складається з крихітних шматків кремнію (пікселів). Світло, яке вони вловлюють, перетворюється на зображення. Багато хто думає, що фактична роздільна здатність фотокамери залежить від кількості пікселів. Насправді це не так.

Експерти пояснили різницю між 108 і 48 Мп камерами при 12 Мп зйомціНеобхідність розміщення камери в компактному пристрої змушує виробників зменшувати розміри пікселів. Це призводить до зниження їхньої світлочутливості. Наприклад, розмір пікселів у 108 Мп камері Isocell HM2 виробництва Samsung становить 0,7 мкм. Може здатися, що з таким розміром пікселів камера свідомо не в змозі робити якісні фотознімки за недостатнього освітлення. Тим часом Isocell HM2 чудово справляється з цим завданням завдяки технології піксельного біннінгу.

Експерти пояснили різницю між 108 і 48 Мп камерами при 12 Мп зйомціВона дає змогу об’єднувати кілька сусідніх пікселів у “суперпіксель”. У результаті світлочутливість камери зростає. Пікселі об’єднуються на програмному, а не на фізичному рівні. За це відповідають “розумні” алгоритми. Основна відмінність 108 Мп камери від 48 Мп полягає в тому, що в першому випадку за допомогою бінінгу в “суперпіксель” об’єднуються три пікселі, а в другому – два. Наприклад, у Xiaomi 11T, в якому встановлено 108 сенсор Isocell HM2, величина пікселя збільшується з 0,7 до 2,1 мкм. Своєю чергою, у OnePlus Nord з 48 Мп сенсором вона зростає з 0,8 до 1,6 мкм. При цьому підсумкова роздільна здатність у камер обох мобільних пристроїв стає однаковою (12 Мп).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Головні новини: