ГоловнаТехноСмартфони прослуховують своїх власників в інтересах рекламодавців - NordVPN

Смартфони прослуховують своїх власників в інтересах рекламодавців – NordVPN

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Багато користувачів вважають, що смартфони, які їм належать, підслуховують розмови. На користь спроможності цього твердження свідчить контекстна реклама. Варто користувачеві обговорити якийсь товар зі знайомими або членами своєї сім’ї, як його реклама одразу ж з’являється в браузері і соцмережах. За словами інженерів NordVPN, це реальна життєва ситуація, а не параноя. У сучасних смартфонах є все необхідне для цілодобового прослуховування.

Подробиці

З опублікованого ними звіту випливає, що релевантність реклами забезпечується за допомогою ультразвукового спілкування між гаджетами, які перебувають в одному будинку. Телевізійні приймачі, лептопи, смартфони та інші пристрої здатні передавати один одному інформацію про користувача шляхом надсилання ультразвукових хвиль.

Багато мобільних аплетів запитують доступ до мікрофона смартфона, хоча для їхньої роботи він не потрібен. Фахівці з кібербезпеки Адріанус Варменховен назвав отримання додатками доступу до мікрофона “золотою жилою” для рекламодавців. За його наявності апплет може потайки збирати інформацію про свого власника. Підслухані розмови передаються іншим гаджетам, які перебувають у будинку. Багато користувачів звертали увагу на той факт, що після телефонної розмови на домашньому ПК починають з’являтися релевантні рекламні оголошення.

За словами Варменховена, навіть якщо відключити пристрій від глобальної мережі, він не припинить відсилати “ультразвукові повідомлення”. Єдиним способом захисту від нав’язливої реклами є встановлення повної заборони на використання мікрофона смартфона сторонніми мобільними апплетами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Головні новини: