ГоловнаТехноКитай працює над створенням аналога Starlink для придушення супутників Маска

Китай працює над створенням аналога Starlink для придушення супутників Маска

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Китайські вчені запропонували уряду КНР розглянути можливість створення на навколоземній орбіті великого супутникового угруповання. Апарати, що входять до його складу, будуть використовуватися для роздачі інтернету по всій планеті. Це дасть змогу Китаю ефективно протидіяти угрупованню Starlink, яке контролюється американським мільярдером Ілоном Маском.

Подробиці

За даними South China Morning Post, проєкт із розгортання супутникового угруповання називається GW. Він був розроблений групою вчених під керівництвом доцента Сюй Цаня з Пекінського університету космонавтики.

StarlinkВідповідно до проєкту, китайське угруповання складатиметься з 12 992 супутників. Управління ними на себе візьме компанія з державною участю China Satellite Network. Крім роздачі інтернету, Цань вважає за доцільне використовувати супутники для протидії Starlink. Доцент запропонував вивести їх на орбіти, які SpaceX ще не встигла зайняти. Якщо цього не зробити, то Маск застовпить на навколоземній орбіті всі найкращі місця.

Угруповання Starlink налічує близько 3,8 тис. апаратів. Маск планує збільшити його до 40 тис. супутників. За словами Цаня, можливості КНР у сфері космічної розвідки не безмежні. Китай може виявитися нездатним протистояти такій кількості супутникових апаратів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Головні новини: