ГоловнаБанкінгСтарі клієнти ПриватБанку масово скаржаться на блокування рахунків

Старі клієнти ПриватБанку масово скаржаться на блокування рахунків

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

ПриватБанк почав блокувати банківські рахунки клієнтів, які проживають на окупованих територіях. З блокуванням рахунків стикаються навіть ті клієнти, які давно виїхали в підконтрольні Києву регіони або перебувають за кордоном. Офіційна позиція ПриватБанку зводиться до того, що рахунки блокуються клієнтам на законних підставах.

Детально

Скарги на найбільший в Україні банк клієнти публікують на порталі “Мінфін”. За словами однієї з клієнток, ПриватБанк справно надавав їй послуги протягом останніх десяти років. У 2023 році кредитна організація розірвала укладений із жінкою договір в односторонньому порядку. Рахунок, що належав їй, ПриватБанк заблокував на підставі положень “антивідмивного” законодавства.

ПриватБанкКлієнтка стверджує, що сумнівні транзакції вона не здійснювала. Жодних приводів для блокування рахунку жінка не давала. Зараз вона перебуває за кордоном. Наявна у неї картка ПриватБанку не працює.

Зі схожою ситуацією зіткнулася жителька Херсонської області. 17 лютого вона не змогла зайти в Приват24. Після введення в додатку логіна і пароля жінка побачила на екрані смартфона повідомлення про те, що послуга недоступна з метою безпеки. Їй було запропоновано зв’язатися зі службою підтримки за номером 3700. Зробити цього клієнтка не змогла, оскільки вона перебувала на окупованій території. Договір із нею було розірвано кредитною організацією в односторонньому порядку. ПриватБанк запросив у неї інформацію про рахунок в іншій банківській установі, на який можна переказати гроші.

У держбанку з цього приводу зазначили, що рахунки клієнтів блокуються на законних підставах. ПриватБанк має статус суб’єкта первинного моніторингу. У зв’язку цим він зобов’язаний перешкоджати проведенню клієнтами сумнівних операцій. У разі виникнення певних підозр банк має право блокувати рахунки своїх клієнтів.

Головні новини: