Інженери з північноамериканської компанії UbiQD розробили прозору сонячну панель. В основу її роботи покладено технологію квантових точок. Перший шар панелі поглинає сонячну енергію. Далі вона розподіляється по краях з метою генерування електрики.
Детально
Зі свого боку, фахівці стартапу Ubiquitous Power створили прозоре покриття для скла, яке вміє поглинати сонячну енергію. У компанії стверджують, що покриття здатне поглинати світло ультрафіолетового та інфрачервоного спектрів, паралельно пропускаючи видимий спектр.
З метою тестування прозорі сонячні панелі виробництва UbiQD і Ubiquitous Power були змонтовані на кількох об’єктах. Експеримент увінчався успіхом. Передбачається, що вже наступного року будь-хто зможе придбати панелі для будинку або офісу.
Ефективність перетворення енергії за допомогою прозорих сонячних панелей становить близько 5%. Вона вчетверо нижча, ніж у стандартних сонячних батарей. Водночас “сонячним” вікнам не потрібне окреме місце для монтажу. Вони гранично прості в експлуатації. Крім цього, прозорі панелі дають змогу зберегти естетику будівлі.