Компанія Internal Data Corp. проаналізувала актуальну ситуацію в сегменті планшетних ПК та Chromebook. Результати дослідження, що завершилося напередодні, представлені нижче.
Подробиці
Ринок планшетів за підсумками ІІ триместру продемонстрував зростання на 0,15% щодо аналогічного кварталу 2021 року (40,5 млн. реалізованих пристроїв проти 40,4 млн.). Продаж Chromebook у звітний період впав більш ніж наполовину (з 12,3 млн одиниць до 6 млн; -51,4%).
Лідером «світового планшетобудування» аналітики IDC назвали Apple. Ринкова частка «яблучної» компанії за підсумками квітня-червня склала 31% (-2,8% щодо II кварталу 2021-го, до 12,6 млн. пристроїв).
Друге місце рейтингу дісталося Samsung (18,1%; 7,3 млн. проданих планшетів). Третій ступінь імпровізованої «п’єдесталу пошани» зайняв підконтрольний корпорації Amazon бренд Kindle (5,5 млн поставлених клієнтам девайсів; +26,92% порівняно з II триместром минулого року).
Четвертий рядок дістався Lenovo з результатом 3,5 млн штук (-25,67%). Замикає ТОП-5 підсанкційний Huawei, який примудрився в умовах жорстких американських заборон продати 2,1 млн планшетних ПК.
Позитивну динаміку продемонстрували китайські компанії Xiaomi, Vivo, Realme і OPPO, проте для входження в ТОП-5 цього виявилося недостатньо.
Зростання популярності планшетів, на думку аналітиків IDC, обумовлене масовим використанням пристроїв в освітніх проектах та значними знижками від виробників у рамках розпродажів а-ля «618», Prime Day та ін.
Ситуація в сегменті хромобуків, за словами експертів, виглядає гнітюче (усі виробники, що опинилися в ТОПі, звітували про падіння поставок). За підсумками звітного періоду лідерами визнано американську корпорацію Dell, тайванський бренд Asus і китайську компанію Lenovo (1,5 млн, 1,3 млн і 1,2 млн проданих пристроїв відповідно). Замикають верхню п’ятірку Hewlett Packard (0,9 млн) та Samsung (0,4 млн).