За словами співавтора дослідження доктора Чон Чона, це означає, що суперконденсатор теоретично може працювати понад 80 років без значної втрати продуктивності, якщо використовувати його один раз на день.
Що заважає суперконденсаторам зараз
Сучасні суперконденсатори заряджаються швидко, але їхній термін служби обмежений через кислотні електроліти, які викликають хімічні реакції з металевими електродами, погіршуючи їхню здатність зберігати енергію. Це також сприяє зростанню обсягів електронних відходів.
Новий біополімер, названий KS, створений із поєднання смоли дерева Kondagogu та альгінату натрію. Його структура схожа на губку й утворює захисний шар на електродах, що запобігає їх деградації та забезпечує стабільний потік іонів.
У лабораторних умовах суперконденсатори з цим електролітом зберегли 93% початкової ємності після 30 000 циклів, тоді як звичайні — лише 58%.
Екологічна революція в енергетиці
Ця технологія не лише продовжує життя суперконденсаторів, а й вирішує проблему утилізації малозатребуваної смоли, яку раніше уряд Індії вважав проблемним відходом. Тепер же з неї створюють біорозкладний, екологічний електроліт.
“Ми перетворили непридатну сировину на проривну технологію, яка може радикально змінити енергозбереження в електроніці та електромобілях”, — підкреслив доктор Чон.