ГоловнаТехноЕксперти обрали "кращий месенджер" серед WhatsApp та Telegram

Експерти обрали “кращий месенджер” серед WhatsApp та Telegram

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Редакція XiaomiUI напередодні великодніх свят задалася питанням, яка з кросплатформових програм – WhatsApp і Telegram – краще відповідає потребам аудиторії.

Подробиці

Головні події останнього року для обох компаній – вражаюче зростання аудиторії Telegram через багаторазові спроби WhatsApp урізати конфіденційність користувачів та відключити незгодних від обслуговування. Остання з погроз реалізована не була через масовий відток аудиторії, більшість представників якої обрали як альтернативу саме «дітище Дурова».

Втеча користувачів з WhatsApp прискорилася після новин про використання даних десятків мільйонів завсідників «Фейсбуку» під час останніх президентських перегонів у США (для тих, хто не в курсі: месенджер та соцмережа належать одному власнику – Марку Цукербергу).

Війна WhatsApp і Telegram: основні моменти

Наслідком переліченого стало повсюдне падіння довіри до WhatsApp.

Претензії до WhatsApp

Головна з претензій аудиторії – готовність соцмережі розкривати номери телефонів користувачів та забезпечувати доступ «лівих» персонажів (в т.ч. співробітників спецслужб) до розмов у чатах.

У Telegram справи дещо інакшы: Соцмережа дозволяє вибирати будь-які нікнейми для збереження конфіденційності в чатах без перевірки номерів телефонів учасників.

Ще одна претензія аналітиків XiaomiUI та аудиторії до WhatsApp – минулорічна розсилка попереджуючих повідомлень усім без винятку користувачам з оголошенням про необхідність якогось «нового підтвердження», суть якого не була уточнена.

– Автори розсилки не намагалися роз’яснити користувачам, що буде у разі прийняття цього самого підтвердження. Чи означатиме прийняття контракту користувачем передачу його персональних даних Meta (Facebook)? Відповідь на це запитання дана не була, – зазначають експерти.

WhatsApp та Telegram: історія суперництва

«Дітище Дурова» існує з 2013 року, проте набуло загальної популярності лише у 2020-21 рр. Пік припливу нових користувачів зафіксовано протягом останнього року (+200 млн. абонентів).

Головні секрети привабливості «телеграму»:

  • турбота про конфіденційність та безпеку користувачів за рахунок використання зашифрованих каналів та зусиль щодо запобігання зламам на стадії відправлення повідомлень;
  • можливість блокування чатів за допомогою шаблону, PIN-коду та TouchID;
  • функція приховування IP-адрес за допомогою проксі-серверів (підтримуються без жодних обмежень).

WhatsApp, тим не менш, продовжує спочивати на лаврах найпопулярнішого у світі месенджера, незважаючи на відверто хамське ставлення до конфіденційності та безпеки користувачів. Аудиторія сервісу, за даними XiaomiUI, зараз налічує понад 2 млрд активних користувачів.

На завершення публікації аналітики XiaomiUI видання заявляють, що їхній вибір – Telegram.

Стрічка новин: