ГоловнаТехноApple перевірить власників iPhone на наявність забороненого контенту

Apple перевірить власників iPhone на наявність забороненого контенту

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Apple готується сканувати айфони для пошуку фото і відео дитячої порнографії і фактів жорстокого поводження з дітьми. На першому етапі під моніторинг потраплять пристрої на території США, інформує Financial Times.

Подробиці

Здійснювати пошук зазначеного контенту компанія буде за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Назва відповідної технології – neuralMatch. За запевненнями співрозмовників видання, розробники мають намір «навчити» програму сканувати завантажені користувачами в iCloud ролики і зображення.

Після цього система порівняє знайдений в «хмарі» контент з наявною в розпорядженні правозахисників «педофільської» базою, яка налічує більше 200 000 зображень знущань над неповнолітніми.

Підозрілі знімки будуть зашифровані, позначені спеціальними символами і відправлені фахівцям Apple для більш детального вивчення, за результатами якого будуть зроблені «відповідні висновки».

У разі визнання контенту протиправним, знімки і координати зберігаючих їх осіб будуть передані поліції.

Презентація системи neuralMatch, за словами співрозмовників FT, може відбутися в найближчі вихідні. Інформатори допускають, що ПЗ може бути представлено пізніше і під іншою назвою. Керівництво Apple відмовляється коментувати наведену вище інформацію.

Експерти побоюються, що моніторинг вмісту айфонів може стати першим кроком до встановлення глобального стеження за громадянами. Окремі аналітики вважають, що  різні владні структури країни спробують викупити у «яблучників» технології стеження за користувачами і використовувати напрацювання для встановлення тотального контролю над громадянами.

За словами професора Кембриджського університету Росса Андерсона, одними лише смартфонами стеження не обмежиться: далі розробники візьмуться за ноутбуки і ПК.

Головні новини: