Статті

Як захистити смартфон від вірусів в 2021 році

Борці з вірусами з “Лабораторії Касперського” виявили чергове вкидання шкідливого ПО в Google Play. «Цербери» пропустили замасковані під нешкідливі програми додатки в онлайн-магазин. В результаті шкідливий софт почав проникати на смартфони користувачів і брати пристрої під свій повний контроль. Про те, як не опинитися в рядах постраждалих, журналістам РІА «Новини» розповіли провідні розробники антивірусів.

Способи зараження гаджетів

В даний час віруси в більш ніж 90% випадків потрапляють на смартфони з вини їх власників. Причини цього – недотримання правил цифровий гігієни, необізнаність користувачів про існування кіберзагроз, бажання встановити на пристрій зламаний софт або ж звичайна жадібність.

Хакери-психологи також ловлять обивателів на хайп.

– У момент блокування Telegram в Росії на вимогу Росспоживнагляду, шахраї мало не з кожної праски пропонували обивателям залишити владу в дурнях шляхом установки деяких чудо-додатків, яким під силу обійти заборону на користування месенджером. В результаті мільйони смартфонів виявилися заражені вірусами, – розповів представник російського підрозділу Cisco Олексій Лукацький.

Багато користувачів до сих пір переходять на розіслані через е-мейл або месенджер посилання, результатом чого є втрата аккаунта або компрометація пристрою. Деякі програми не заражають файлову систему в цілому, а «паскудять по дрібницях»: змушують людей дивитися непотрібну рекламу, оформляють платні підписки на всяке сміття і т.д.

– Останнім часом улюбленою «заманухою» хакерів виступають псевдо-довідники про виплату ковідних компенсацій, буклети про різні акції, пропозиції взяти участь в фейковий опитуваннях і лотереях, – зазначив Олександр Гарячий з російського підрозділу DoctorWEB.

І російські, і західні експерти єдині в думці про більш надійний захист iOS-пристроїв в порівнянні з аналогами на Android. Про причини цього докладно написано тут . Проте, хакери знаходять можливість дотягнутися і до айфонів.

“Яблучне” питання

Приклад успішної операції хакерів проти Apple – створення в 2016 році вірусу Pegasus. П’ять років тому ця програма встигла попсувати нерви близькосхідним користувачам, однак лише через кілька днів ця прогалина була благополучно усунена.

Интересное:

Головним способом проникнення вірусів на iPhone експерти називають операції з примусового розкриття файлової системи з метою розширення можливостей пристроїв (джейлбрейк, англ. Jailbreak). У цих випадках вина за наслідки цілком і повністю лежить на хитрецах, зазначає розробник додатків для AppStore Давид Григорян.

Рекомендації експертів щодо захисту смартфона

Перший рубіж оборони – цифрова гігієна (відмова від переходу по сумнівним посиланням і установки ПО з «лівих» джерел, уважне читання користувальницької угоди, переривання установки в разі появи неадекватних вимог в процесі завантаження і т.д.)

Другий важливий момент – своєчасне і регулярне оновлення софта, з обов’язковим встановленням пропонованих виробниками патчів захисту.

Примітно, що експерти сумніваються в належній ефективності класичних антивірусів стосовно смартфонів.

У антивірусного ПО для смартфонів, за словами Миколи Анісені з компанії Positive Technologies, набагато менше можливостей, ніж у аналогічних антивірусів для ПК.

Причина полягає як в більш суворому розмежування доступу, так і в системі дозволів.

Отримання прав суперкористувача для мобільної операційки в рази складніше і пов’язане з експлуатацією вразливостей, що негативно позначається на безпеці смартфонів, пояснив Анісеня.

Його рекомендація для захисту гаджета – використання мобільних файерволів для автоматичної заборони на відвідування вразливих веб-сайтів і фільтрів від spam-дзвінків. Зворотний бік медалі – критичне зниження ресурсів пристрою в першому випадку і купа витрачених нервів і часу – у другому.

Последние новости:

Пентагон готує для потреб ЗСУ авіабомби для ударів по російських системах РЕБ

Міноборони США уклало договір із групою SARA (акронім від Scientific Applications and Research Associates) на…

05.05.2024

Пентагон готовит для нужд ВСУ авиабомбы для ударов по российским системам РЭБ

Минобороны США заключило договор с группой SARA (акроним от Scientific Applications and Research Associates) на…

05.05.2024

14 прихованих функцій калькулятора у смартфонах Xiaomi

Калькулятор HyperOS і MIUI, поряд зі стандартними математичними можливостями, має безліч функцій, що робить його…

05.05.2024

14 скрытых функций калькулятора в смартфонах Xiaomi

Калькулятор HyperOS и MIUI, наряду со стандартными математическими возможностями, обладает множеством функций, что делает его…

05.05.2024

Дебют сімейства планшетів Xiaomi Pad 7 відбудеться пізніше, але принесе кілька «значних сюрпризів»

Дебют сімейства планшетів Xiaomi Pad 7 відбудеться пізніше, ніж планувалося, однак додаткове очікування з лишком…

05.05.2024

Серия планшетов Xiaomi Pad 7 дебютирует позже ожидаемого и преподнесет «несколько сюрпризов»

Дебют семейства планшетов Xiaomi Pad 7 состоится позже, чем планировалось, однако дополнительное ожидание с лихвой…

05.05.2024