Статті

Як не потрапити на гачок мережевих шахраїв – рекомендації Rakuten Viber

Реєстрація в месенджерах і соцмережах часто супроводжується дзвінками і повідомленнями від всіляких фондів, фінорганізацій, агентств та інших “благодійників”, які обіцяють запаморочливі виграші, знижки, бонуси та інші блага незрозуміло за що. Надсилання таких меседжів – типовий прийом кібершахраїв, які експлуатують людські слабкості для особистого збагачення. Наведені нижче рекомендації фахівців Rakuten Viber покликані вберегти громадян від нерозумних дій, що загрожують втратою грошей та іншими неприємностями.

Детально

Російське вторгнення спонукало любителів легкої наживи впровадити схему відбирання грошей у населення під виглядом благодійності, волонтерства та допомоги ЗСУ. Основні способи протидії старим і новим шахрайським практикам перераховані нижче.

Як не потрапити на гачок мережевих шахраїв

Утримуватися від переходу за посиланнями на невідомі сайти і перевіряти заклики про допомогу на офіційних ресурсах (новинних сайтах, порталах міністерств, відомств та інших державних організацій, пабліках і сторінках волонтерських спільнот тощо).

Якщо зазначений у повідомленні (посиланні) фонд/програма/збір існують у реальності – обов’язково перевірити ще раз всі деталі, реквізити та інші нюанси (різниця навіть в один символ може призвести до втрати грошей або перерахування коштів не тому одержувачу).

Интересное:

Взяти за звичку довіряти інформації виключно з багаторазово перевірених джерел зі стійкою репутацією. Річ у тім, що аферисти часто намагаються видавати себе за представників відомих організацій і навіть за реально існуючих знайомих потенційних жертв. Перевірені фахівцями Viber структури мають “блакитну пташку” поруч із назвою та активне посилання на офіційний сайт.

Відмовитися від ідеї перераховувати кошти на реквізити невідомих фондів/компаній/спільнот/організацій. Особам, які бажають допомогти, рекомендовано ознайомитися з історією збирачів допомоги, перевірити їхню репутацію через Інтернет, почитати відгуки тощо.

У жодному разі не ділитися своїми персональними даними з третіми особами, навіть у тому разі, якщо вони намагаються видавати себе за родичів або знайомих (під особистою інформацієюі розуміють відомості про ПІБ, геолокацію, контакти, місце проживання, плани на майбутнє, банківські реквізити, номери паспортів, паролі, номери карток, ІПН, і т.д.).

Последние новости:

Франція почала адаптацію бомб AASM Hammer для застосування з переданих Україні F-16

Франція активізувала роботи з інтеграції керованих авіабомб AASM Hammer на літаки F-16, які підлягають передачі…

06.05.2024

Франция начала адаптацию бомб AASM Hammer для применения с передаваемых Украине F-16

Франция активизировала работы по интеграции управляемых авиабомб AASM Hammer на самолеты F-16, которые подлежат передаче…

06.05.2024

Названо три смартфони Xiaomi, від покупки яких краще утриматися

Три моделі смартфонів екосистеми "Сяомі" більше не отримують оновлення та підтримку. Потенційні покупці повинні враховувати…

06.05.2024

Названы три смартфона Xiaomi, от покупки которых лучше воздержаться

Три модели смартфонов экосистемы «Сяоми» больше не получают обновления и поддержку. Потенциальные покупатели должны учитывать…

06.05.2024

На Полтавщині селяни збунтувалися проти «Водафону»

Конфлікт у селі Заріг Полтавської області, пов'язаний із будівництвом базової станції мобільного зв'язку "Водафон", триває.…

06.05.2024

На Полтавщине взбунтовались против базовой станции «Водафона»

Конфликт в селе Зарог Полтавской области, связанный со строительством базовой станции мобильной связи "Водафон", продолжается.…

06.05.2024