ГоловнаТехноГоловні особливості Android 12. Смартфони Xiaomi, OnePlus, ASUS, які першими отримають оновлення

Головні особливості Android 12. Смартфони Xiaomi, OnePlus, ASUS, які першими отримають оновлення

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Компанія Google на I/O 2021 сьогодні вночі представила операційну систему Android 12. Нова версія програмного забезпечення принесла дизайнерську мову Material You на зміну дизайну Material Design, який дебютував в 2014 році разом з Android Lollipop.

У новій версії операційної системи акцент зроблений на кастомізацію і конфіденційність. За словами розробників, Android 12 приносить найпомітніші зміни інтерфейсу за кілька років. Одне з основних нововведень – можливість системи автоматично змінювати кольори і відтінки в залежності від обраних шпалер.

Також розробники оновили віджети, екран блокування і швидкі налаштування. З панелі швидких налаштувань можна обмежити доступ додатків до камери і мікрофону. Коли вони використовуються, в правому верхньому куті екрану з’являється відповідна піктограма.

З’явилися і нові анімації, які стали помітно плавнішими в порівнянні з операційною системою Android 11. За рахунок оптимізацій розробники змогли знизити задіяння CPU на 22% і продуктивного кластера на 15%, зокрема. Це дозволило підвищити рівень автономності, але точних даних на цей рахунок поки немає.

Що стосується безпеки, користувачі в Android 12 зможуть відключати видані додаткам дозволи через швидкі налаштування. Також є можливість передавати не точне, і приблизне місце розташування, коли додаток запитує геодані.

Google окремо повідомила про новий спеціальний розділ Private Compute Core, в якому будуть зберігатися дані алгоритмів штучного інтелекту. А ось що стосується збору інформації та передачі третім особам для персоналізованої реклами, в Google поки що нічого конкретного не сказали про це. Нагадаємо, що недавно Apple заборонила в iOS автоматичний збір даних без дозволу користувача.

Перша публічна бета-версія операційної системи Android 12 вже доступна більш ніж для двох десятків моделей. Її отримали всі смартфони Google Pixel, починаючи з моделей третього покоління. Також встановити Android 12 Beta 1 можуть власники ASUS ZenFone 8, ZTE Axon 30 Ultra, OnePlus 9/9 Pro, vivo iQOO 7 Legend, Xiaomi Mi 11/11i, Xiaomi Mi 11 Ultra, Xiaomi Mi 11X/11X Pro, Tecno Camon 17, OPPO Find X3 Pro и Nokia X20. Найближчим часом цей список поповнять моделі сімейства vivo X60.

Головні новини: