ГоловнаБанкінгБлокування банківських рахунків українців тепер будуть здійснювати автоматично. Які причини

Блокування банківських рахунків українців тепер будуть здійснювати автоматично. Які причини

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Мін’юст спростив процедуру автоматичного арешту коштів боржників в банках і наділив судових виконавців новими повноваженнями в цій сфері. Номер відповідного розпорядження – №1061/5. Дата його підписання – 23.03.2021, зазначається в матеріалі «Судово-юридичної газети».

Накладати арешт на тих, хто програв суди громадян можуть як державні, так і приватні судові виконавці. Банкірам запропоновано взаємодіяти і сприяти уповноваженим Мін’юстом стягувачам.

«Накладати лапу» на рахунки приватних клієнтів фінустанов вирішено через АСИП (акронім від «Автоматизована система виконавчого провадження»).

У завізованому главою відомства документі з’явився новий розділ для банкірів, в якому детально описано порядок інформування стягувачів про фінансовий стан фізосіб.

Покроковий алгоритм арешту і списання грошових коштів українців

  1. Інформування банків через АСИП про наявність заборгованості фізособи з вимогою надати інформацію про всі відомі активи боржника (заявка складається виконавцем).
  2. Відповідь (на підготовку відповідного листа банкірам відведено один час; відлік починається з часу отримання поданої через АСИП заявки стягувача).
  3. Відправка виконавцем через АСИП розпорядження про негайний арешт виявлених коштів боржника.
  4. Виконання банками викладених в п.3 вимог, з наступним повідомленням стягувача про вчинені дії.
  5. Відправка виконавцем через АСИП вимоги про примусове списання коштів.
  6. Примусове списання коштів банкірами та перерахування утриманих з українців грошей на рахунки державних та/або приватних стягувачів.

Після цього судові виконавці повинні перерахувати вилучені у боржників гроші на рахунки зацікавленої сторони.

Банківські рахунки українців вирішено заарештовувати по-новому

На поточний момент лише 7 з 73 вітчизняних банків підключені до сервісу автоматичного арешту. Ще 44 кредитні організації тестують можливості системи, а 11 фінінститутів подумують про приєднання до неї.

Коментар шефа Директорату правосуддя Олександра Олійника щодо розпорядження №1061/5 доступний для ознайомлення на сайті Мін’юсту за посиланням https://minjust.gov.ua/news/ministry/oleksandr-oliynik-avtomatizovaniy-aresht-koshtiv-onovlyuemo-model-vzaemodii-mij-derjavnimi-privatnimi-vikonavtsyami-i-bankami

Стрічка новин: