ГоловнаТехноНазвані найпопулярніші смартфони в українців

Названі найпопулярніші смартфони в українців

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Компанія Vodafone підготувала велику інфографіку, як звіт про дослідження ринку смартфонів України в 2020 році. В основу покладені дані про продажі у власній роздрібній мережі поряд з аналітикою Big Data.

Подробиці

Vodafone називає великим екраном дисплеї діагоналлю від 6 дюймів. За два роки частка таких смартфонів в структурі продажів виросла з 13% до 81%. Відповідно, на пристрої з панеллю діагоналлю до 6 дюймів припадає 19%.

Що стосується операційної системи, тут беззаперечним лідером є Android – 98%. При цьому компанія відзначає зростання продажів смартфонів на базі iOS перед новим роком і після старту продажів нових iPhone.

Популярністю в українців користуються девайси, обладнані акумулятором ємністю від 4000 мА * г до 5000 мА * г. Причому з 2018 року частка таких пристроїв зросла з 12% до 74,2%. У 2019 вони займали 42% в структурі продажів Vodafone Retail.

Популярність смартфонів, оснащених сканером відбитків пальців теж зросла – з 59% в 2018 році майже до 80% в минулому році. Інтерес до пристроїв з підтримкою технології Near Field Communication виріс в першій половині минулого року на 10%, після чого впав на 12%.

У 2020 році понад 60% покупців звертали увагу на смартфони з камерами з роздільною здатністю до 18 Мп. При цьому сегмент 24-30 Мп впав з 17% до 5,6%, в той час як категорія 30+ Мп зросла з 22% до 24,7%. Також відзначимо, що 98% моделей підтримує мережі четвертого покоління, а кількість девайсів з двома SIM-картами знизилася на чверть.

Лідером продажів в мережі Vodafone Retail стали смартфони компанії Samsung. Їх частка склала 36%. Моделі Xiaomi зайняли 30%, а Tecno, Nokia і Huawei задовольнялися в минулому році часткою 15%, 10% і 3% відповідно.

Українці не дуже активно змінювали бренд. Наприклад, 73,1% власників смартфонів Apple придбали нову модель американської компанії. При цьому 27% користувачів Samsung віддали перевагу пристроям Xiaomi. Міграція в зворотну сторону не така велика – 17%.

Чоловіки змінюють смартфони частіше жінок. Що цікаво, жителі України з низьким доходом більш схильні до покупки нового пристрою, ніж багаті українці.

Протягом першого локдауна в 2020 році істотно впали продажі спортивних браслетів і розумних годинників. Але попит на ці  гаджети відновився вже влітку. Попит на телевізори та портативні комп’ютери виріс в три рази через необхідність сидіти вдома і переходити на віддалену роботу.

Стрічка новин: