Програмне забезпечення MIUI подобається багатьом користувачам за можливість кастомізації і широкий набір функцій. Але і мінуси у оболонки теж є.
Головний недолік прошивки – перманентні проблеми з оновленнями. Користувачі дуже часто не поспішають встановлювати нову версію програмного забезпечення, оскільки нерідко вона може зіпсувати те, що працювало добре.
Варто тільки згадати ряд проблем при оновленні смартфона Xiaomi Mi A3. Правда, він працює не на MIUI, а на стоковій версії операційної системи Android. Ну а якщо говорити про моделі з MIUI, з останнього можна відзначити проблеми з сімейством Redmi Note 9, коли смартфони відмовлялися знімати відео і швидко розряджалися, не кажучи вже про дрібні баги і гальмування приистрою.
Також користувачі нерідко відзначають лаги інтерфейсу. Зазвичай такі проблеми спостерігаються на нових смартфонах, які працюють на свіжій версії прошивки. Згодом компанія вирішує проблеми випуском апдейта. Один з найбільш неприємних багів – зависання центру повідомлень при активації темної теми.
Далеко не всім подобається і те, що Xiaomi при створенні MIUI копіює операційну систему iOS. З кожним масштабним оновленням пропріетарна прошивка китайської компанії все більше нагадує ОС від Apple.
На завершення розповімо про один з найпопулярніших недоліків оболонки. Мова, звичайно ж, йде про рекламу. І поки ви не перейшли в коментарі писати про те, що вона швидко відключається, ми скажемо, що так і є.
Справедливості заради, відключити рекламу можна дуже просто. Досить лише в настройках знайти пункт «Отримувати рекомендації» і деактивувати. Всі розуміють, що в такий спосіб компанія отримує додатковий дохід. Але якщо на наявність реклами в смартфонах за 200 доларів можна закрити очі, то в Xiaomi Mi 11 за 27 000 гривен вона дуже дратує.