Американські фахівці явили світу механічний комп’ютер, що працює без використання електроенергії. Під час робіт інженери, за їхнім зізнанням, отримували натхнення від японського мистецтва кірігамі.
Детально
Презентований напередодні дослідний зразок вміщує в себе 64 полімерні кубики завбільшки 1 см³, які можуть переставлятися для зберігання/отримання/стирання даних. Кубики представляють біти двійкових даних, і їхнє положення можна змінювати для представлення 1 або 0.
Будь-який із кубиків може бути зміщений вертикально/горизонтально, що дає змогу змінювати конфігурацію ПК з метою подання інформації у фізичній формі. Це дає змогу застосовувати систему для шифрування/дешифрування даних і формування сенсорних систем для 3D-середовищ.
Механічні комп’ютери існують уже досить давно, але нова концепція використовує принципи кірігамі для гнучкішого та компактнішого управління. Перестановка одного кубика змінює положення всіх з’єднаних елементів, що дає змогу змінювати конфігурацію і стан пристрою.
За словами провідного автора проекту Янбіна Лі, метаструктури з 9-и функціональних блоків можуть мати понад 362 тис. можливих конфігурацій. Дані контролюються за рахунок натягу еластичної стрічки, яка фіксує кубики в потрібних положеннях. Кубики також можуть переміщатися за допомогою магнітного поля.
Дослідники розглядають можливість ускладнити обчислення з кубиками шляхом наділення останніх можливістю приймання не тільки станів 1 або 0, а й 2, 3, 4.
Надалі команда розробників подумує про співпрацю з програмістами з метою створення коду, який міг би використовувати ці архітектури.