ГоловнаТехноГенеральний директор Google застерігає користувачів Android від використання додатків зі сторонніх джерел

Генеральний директор Google застерігає користувачів Android від використання додатків зі сторонніх джерел

Підписуйся на нас:
Telegram | Facebook | Twitter | YouTube-канал

Apple змушена адаптуватися до гугловської практики допуску в AppStore застосунків сторонніх розробників через вимогу єврочиновників. Раніше “яблучники” опиралися т.зв. “сторонньому завантаженню” програм. Наразі досвід “яблучників” щодо захисту користувачів використовується розробниками Android.

Подробиці

За словами глави Google Corp. Сундара Пічаї під час судових слухань у справі Epic Games щодо передбачуваної практики придушення конкуренції з боку Apple через стягування надбавок із розробників, Google також забороняє завантаження програм зі сторонніх джерел для захисту користувачів від вірусів і загроз безпеці. Топ-менеджер наголосив, що принципи Google сприяють вибору і творчості, особливо на більших і складних моделях android-смартфонів.

Незважаючи на відкритий вихідний код Android, управлінець висловив обережність щодо завантаження застосунків зі сторонніх джерел, пов’язуючи це з потенційними вірусами під час встановлення. Він стверджує, що компанія впровадила функцію Play Protect для перевірки ПЗ, що завантажується “зі сторони”.

Google прагне посилити контроль над додатками, які користувачі можуть встановлювати. Нещодавнє дослідження Kaspersky Security вказує, що тільки у 2023 році з магазину застосунків Google було завантажено 600 млн шкідливих застосунків.

Apple давно виступає проти завантаження застосунків зі сторонніх джерел, побоюючись втрати контролю над тим, звідки і як завантажуються програми на iPhone.

Обидва цифрові гіганти стягують з розробників до 30% прибутку. Через це багато компаній на кшталт згаданої раніше Epic Games вважають за краще вишукувати інші способи розміщення своїх програм, наприклад, на власних сайтах тощо.

Головні новини: