Військові технології

Стали відомі деталі інтеграції ракет від Patriot з українськими ЗРК

Пентагон вирішив посилити українську ППО за допомогою програми FrankenSAM. Вона має на меті адаптацію ЗРК часів СРСР до ракет іноземного виробництва. У рамках цієї програми американські фахівці інтегрували ракети AIM-7 і AIM-9M із ЗРК “Бук” і “Стріла-10”. Найпотужнішою інтеграцією виявилася адаптація українських ЗРК для запуску ракет від Patriot.

Детально

Для перехоплення аеродинамічних цілей у ЗРК Patriot використовуються ракети GEM-T. Крім цього, він може вести вогонь протиракетами CRI і MSE. Усі три типи ракет на початковому етапі наведення на ціль потребують радіокомандного наведення. Воно здійснюється за допомогою РЛС.

Интересное:

На фінальному відрізку польоту у кінетичних перехоплювачів CRI і MSE активується власна РЛС. Ракета GEM-T комплектується радаром, який у напівактивному режимі працює з наземною РЛС комплексу паралельно. Щоб відв’язати її від РЛС, яка є найдорожчим компонентом ЗРК Patriot, американські фахівці використовували систему RIG-360. Вона дає змогу передавати ракеті радіокоманди, що надходять від будь-якої цифрової РЛС.

Україна самостійно виробляє сучасні РЛС. Як приклад можна навести 80К6КС1 “Фенікс”. Судячи з усього, американські інженери інтегрували пускові установки від ЗРК Patriot із системою RIG-360 і однією з українських РЛС. Таким чином, їм вдалося вирішити найболючіше питання, пов’язане з передачею ЗСУ американських ЗРК. Річ у тім, що навіть в американській армії вони на “вагу золота”. Загалом у неї 60 комплексів Patriot. До складу кожного з них входить дорога РЛС. ЗСУ радіолокаційні станції більше не потрібні. Передача одних ПУ є не такою болючою, як постачання цілого комплексу. Отже, можливості української армії в частині перехоплення “балістики” можуть помітно розширитися.

Поделиться

Последние новости:

Mastercard представила в Украине новый платежный сервис: оплата проходит даже когда на карте недостаточно средств

Компания Mastercard представила в Украине новый платежный сервис – «Гибкая оплата», позволяющая комбинировать разные способы…

16.05.2024

Mastercard представила в Україні новий платіжний сервіс: оплата проходить навіть коли на карті недостатньо коштів

Компанія Mastercard представила в Україні новий платіжний сервіс — «Гнучка оплата», що дозволяє комбінувати різні…

16.05.2024

Українці продовжують приносити мільйони переглядів російським YouTube-блогерам

Дослідники зібрали дані аналітики YouTube серед майже півсотні топових російських блогерів за кількістю передплатників, які…

16.05.2024

Украинцы продолжают приносить миллионы просмотров российским YouTube-блогерам

Исследователи собрали данные аналитики YouTube среди почти полусотни топовых российских блогеров по количеству подписчиков, которые…

16.05.2024

Google запустила нейромережу, яка створює відеоролики з тексту

"Гугл" явив світу нову нейронну мережу під назвою Veo, яка здатна генерувати високоякісні відео. Цей…

16.05.2024

Google запустила нейросеть, которая создает видеоролики из текста

«Гугл» явил миру новую нейронную сеть под названием Veo, которая способна генерировать высококачественные видео. Этот…

16.05.2024