Китайські партнери Apple почали зазнавати труднощів слідом за материнською компанією через директиву офіційного Пекіна, що наказує вищим державним чиновникам КНР не користуватися айфонами на роботі під загрозою всіляких кар. Наслідки цієї заборони ринки відчувають уже кілька днів поспіль.
Детально
Техгігант Apple пережив різкий спад акцій на 6,4% всього за два дні, що призвело до втрати ринкової капіталізації в розмірі приголомшливих $190 мільярдів. Обвал котирувань став безпосереднім результатом суворої позиції Китаю щодо використання iPhone у державних колах.
Ці події також вплинули на ширші аспекти китайського фондового ринку. Індекс CSI 300, що охоплює найбільші китайські компанії, знизився на 0,5%, завершивши тиждень із втратою в 1,4%. Індекс Шанхайської фондової біржі знизився на 0,2%, а індекс Шеньчженьської фондової біржі пішов униз на 0,4%.
Ситуація ускладнилася настільки, що Гонконг скасував торги як за акціями, так і за деривативами після того, як метеорологічна служба випустила попередження про загрозу нових погодних катаклізмів. Це стало другим випадком цього місяця, коли несприятливий прогноз порушив фінансові ринки міста.
Серед постраждалих від цієї ситуації опинилися китайські партнери та контрагенти Apple. Так, котирування Foxconn Industrial Internet впали на 0,6%, закрившись на рівні 19,08 юанів за акцію. Luxshare Precision Industry просів на 2%, до 29,35 юанів. Ці падіння були пов’язані із забороною китайського уряду на використання iPhone співробітниками, які займаються інвестиціями, торгівлею і міжнародними справами.
Інші постачальники, включно з виробником акумуляторів Contemporary Amperex Technology (падіння на 1,6% до 222,94 юанів), виробником електромобілів BYD (падіння на 1,8% до 244,05 юанів) і виробником AI-серверів Inspur Electronic (падіння на 3,3% до 35,17 юанів), також відчули негативні наслідки. Навіть виробник алкоголю Kweichow Moutai ослаб на 1,1%, закрившись на рівні 1 818,50 юанів, тоді як його конкурент Wuliangye втратив 1,3%, закрившись на рівні 160,96 юанів.
До ситуації на китайському ринку додалася додаткова напруженість для Apple, коли Huawei презентувала два нові смартфони: складаний Mate X5 та Mate 60 Pro+, які продемонстрували стійкість до санкцій з боку США та викликали значну увагу у світі.
На Тайвані, де зосереджені основні постачальники Apple, акції виробника об’єктивів для камер Largan Precision впали більш ніж на 4%, а акції контрактного виробника мікросхем TSMC знизилися в п’ятницю на 0,6%.
Папери виробника сполучних кабелів Luxshare Precision Industry обвалилися на 2%, що частково пояснюється недавнім запуском продукції Huawei. Аналітики припускають, що відродження останньої може загрожувати домінуючому становищу “яблучників”.