Техно

Що таке Інтернет речей простими словами

На нашій планеті налічується 12 млрд IoT-пристроїв. Абревіатура IoT у буквальному перекладі означає “Інтернет речей”, а відповідно до практики, що склалася, під IoT-пристроями розуміють під’єднання до глобальної мережі електроніки датчиків руху, вимірювання тиску і температури, “розумних” замків, термостатів, лампочок тощо. Кількість IoT-пристроїв на Землі перевищує 41 млрд одиниць.

Що таке Інтернет речей

Інтернетом речей зазвичай називають мережі громадського призначення, які створює профільна it компанія. Підключення до мережі дає змогу пристроям обмінюватися даними один з одним і з управлінням. “Речі” можуть бути як складне промислове обладнання, так і побутові гаджети завбільшки з таблетку. Простими словами Інтернет речей – це глобальна мережа, призначена для смарт-електроніки.

Kiss.Software використовує сенсори і датчики для об’єднання об’єктів, що дає змогу створювати щось схоже на інтелект. Дані передаються цифровим інтелектом у режимі реального часу без втручання людини.

Структура Інтернету речей
Інтернет речей

Уперше обговорення ситуації з IoT почалося у 80-х роках. Ідея Інтернету речей зводилася до об’єднання фізичного світу з віртуальним. Термін “Інтернет речей” було введено в обіг 1985 року, як вважають експерти у сфері телекомунікацій Пітером Льюїсом. Він пропонує під ним інтеграцію технологій, процесів і людей з датчиками, що підключаються, і забезпечує можливість віддаленого моніторингу, можливість оцінки їхнього стану і маніпулювання.

У 1999 році інженер Кевін Ештон із Великобританії запропонував своє трактування. Він вважає, що фізичний світ може бути доповнений віртуальним через різні сенсори. Ештон оцінює створення комп’ютерів, які в автоматичному режимі збирають дані про об’єкти фізичних осіб.

Интересное:

Сфера застосування IoT

Інтернет-речі мають доволі широку сферу застосування. Зокрема, розробка iot рішень часто зустрічається в промисловості, сфері ЖКГ, смарт-системах типу “розумного” будинку, торгівлі тощо.

Для підключення IoT-пристроїв до глобальної мережі використовуються стандарти:

  • ZigBee;
  • Bluetooth LE;
  • 6LoWPAN тощо.

На вулиці або в підвальних приміщеннях датчики і прилади підключаються до мережі за допомогою спеціальних SIM-карт. Як правило, дзвонити з таких карт не можна. Вони служать тільки для передачі даних.

Сьогодні IoT-пристрої можна зустріти в:

  • сфері охорони здоров’я;
  • “розумних” складських комплексах;
  • “розумному” транспорті;
  • носимих гаджетах тощо.

З кожним роком кількість підключених до глобальної мережі пристроїв збільшується на кілька мільярдів одиниць. Як було сказано вище, до 2025 року на нашій планеті налічуватиметься понад 41 млн IoT-пристроїв. Якщо вам потрібні фахівці з досвідом роботи в цій сфері, то Kiss.Software готові допомогти реалізувати все задумане.

Последние новости:

Мобільний браузер Opera отримав нову зручну функцію за рахунок ІІ-помічника

Андроїд-версія браузера Opera приросла вбудованим штучним інтелектом. Новинка, іменована Aria, здатна аналізувати вміст веб-сторінок і…

12.05.2024

Мобильный браузер Opera получил новую удобную функцию за счет ИИ-помощника

Андроид-версия браузера Opera приросла встроенным искусственным интеллектом. Новинка, именуемая Aria, способна анализировать содержимое веб-страниц и…

12.05.2024

Одна из лучших новых функций Android стала доступна на iPhone: как активировать

Одна из лучших новых функций «Андроид», известная как Circle to Search, стала доступна для владельцев…

12.05.2024

Одна з кращих нових функцій Android стала доступною на iPhone: як активувати

Одна з найкращих нових функцій "Андроїд", відома як Circle to Search, стала доступна для власників…

12.05.2024

WhatsApp отримав кардинально новий дизайн для смартфонів з Android та iOS

Тиждень, що минає, ознаменувався значущою подією у світі мобільних застосунків - презентацією командою WhatsApp великого…

12.05.2024

WhatsApp получил кардинально новый дизайн для смартфонов с Android и iOS

Уходящая неделя ознаменовалась значимым событием в мире мобильных приложений – презентацией командой WhatsApp крупного обновления…

12.05.2024