Дослідники з американських університетів Теннессі та Пердью розробили інноваційний матеріал, з якого вироблятимуть крила для безпілотників. Вони звернули увагу на той факт, що на відміну від живих істот дрони не здатні фільтрувати інформацію. Через це їм доводиться обробляти все підряд. У результаті швидкість реакції літальних апаратів на загрози знижується.
Детально
Створений дослідниками матеріал визначає небезпеку за частку секунди. Виготовлені з нього крила для безпілотника вкриті куполоподібними пухирцями. При фізичному впливі на пухирці вони вдавлюються всередину. Пухирці здатні “запам’ятовувати” свою форму і адаптуватися до навколишнього оточення. Вони реагують лише на критично важливу інформацію. Слабкі подихи повітря пухирцями ігноруються.
Вдавлення пухирців всередину під впливом зовнішньої сили фіксується спеціальним датчиком, який сигналізує безпілотнику про небезпеку. У міру експлуатації дрона система запам’ятовує певні ситуації з метою складання поведінкових шаблонів на майбутнє. Ця модель схожа на те, як людина або тварина виробляють захисні реакції на зовнішні загрози.