У пересічних громадян немає можливості визначити, де перебуває абонент за телефонним номером або IMEI. Зробити це можуть лише державні органи шляхом направлення відповідного запиту мобільному оператору. За словами кібераналітика Олександра Новікова з Групи Т1, є спеціальні додатки, призначені для визначення місця розташування літніх родичів і дітей. Водночас навіть вони вимагають підтвердження згоди абонента на передачу своїх координат третім особам.
Детально
Новіков зазначив, що з телефоном людини пов’язаний великий обсяг персональних даних. Наприклад, під час реєстрації в соцмережах і месенджерах зазначення номера є обов’язковим. Отже, ці дані можна використовувати для отримання інформації про розшукувану людину.
Якщо абонент користується месенджерами на кшталт Viber і Telegram, то за допомогою телефонного номера можна побачити його ПІБ. Якщо в обліковому записі є фотознімок користувача, то за його допомогою можна знайти належні користувачеві профілі в соцмережах. Зробити це можна за допомогою сервісу “Google Картинки”.
Ще одним способом дізнатися першу букву прізвища, ім’я та по батькові є мобільний банк. Під час здійснення грошового переказу за телефонним номером ця інформація відобразиться в реквізитах платежу. Поряд із цим, для отримання інформації про абонента, якого шукають, можна скористатися спеціалізованими Telegram-ботами. Вони оперують особистими даними користувачів, які опинилися у відкритому доступі внаслідок інформаційних витоків.
Новіков рекомендує не забувати про необхідність дотримання правил цифрової гігієни. Особисті дані на відкритих майданчиках краще не публікувати, оскільки в цьому разі вас досить легко можна буде знайти.