Прообразом безпілотника SKIF став розвідувальний дрон, розроблений у 2014 році. Для збору даних він використовував відеокамеру та тепловізор. У 2016 році розвідувальний дрон модернізували під вирішення цивільних завдань. Замість відеокамери та тепловізора на нього встановили 61 МП фотокамеру із 35 мм матрицею. Нові «очі» дозволяють безпілотнику робити знімки земної поверхні з роздільною здатністю до одного сантиметра на піксель. Простіше кажучи, зі 100-метрової висоти дрон може бачити тріщини, що утворилися в асфальті.
Подробиці
До початку повномасштабної російської агресії безпілотники SKIF виробництва української компанії Culver Aviation переважно використовувалися для вимірювання площі фермерських полів та виявлення на них проблемних ділянок (послуги офортоплану), створення об’ємних моделей для будівельних проектів, виявлення хвороб урожаю за допомогою мультиспектральної зйомки та ін.
Наразі безпілотники SKIF активно використовуються для оцінки наслідків руйнувань від артилерійських обстрілів та ракетних ударів. Зроблені дронами знімки аналізуються за допомогою машинного навчання та AI-алгоритмів. Це дозволяє максимально точно підрахувати завдані діями окупаційних військ збитки. У перспективі ці дані можна використовуватиме визначення розміру компенсацій від країни-агресора.