Техно

В Україні вводять контроль за криптовалютами. Що очікує власників біткоінів

Влада України перейнялися зростанням добробуту інвестуючих в біткоіни громадян. Для протидії безконтрольного збагачення співвітчизників чиновники прийняли рішення «накласти лапу» на операції фізосіб з цифровими валютами.

Подробиці

Робиться це під приводом боротьби з фінансуванням тероризму та перешкоджання відмиванню нетрудових доходів, випливає з роз’яснень заступника глави Мінціфри Олександра Борнякова.

Ймовірна причина – активне інвестування нашими співвітчизниками в криптовалюту (10-е місце в світі по доходах від вкладень в Bitcoin за версією нью-йоркської дослідницької компанії Chainalysis). Згідно опублікованому недавно звіту, за підсумками минулого року заробіток українців від таких операцій склав $ 400 млн. Пропустити таку суму повз своєї кишені ласі до легкої наживи чиновники не змогли.

Результатом їх законотворчої діяльності став законопроект «Про віртуальні активи». Укладачі документа вимагають від депутатів Верховної Ради якомога швидше затвердити прописані в папері новації в II читанні.

У законопроекті йдеться про «значний потенціал криптовалют» (хто б сумнівався :)). Далі слідують розлогі міркування про необхідність легалізації цього сегмента ринку і обкладення його учасників поборами.

Автори документа вимагають заборонити анонімні операції з криптовалютами і зобов’язати учасників ринку розкривати свою особистість за будь-якої транзакції.

Депутати пропонують зробити обов’язковим розкриття ​​персональних даних всіх учасників кріптовалютних бірж і депозитарних сервісів, власників кастодіальних криптокошельков і всіх інших постачальників (споживачів) послуг.

Интересное:

При перерахуванні прописаних в законопроекті новацій Борняков вдарився в вербальну еквілібристику, порадувавши журналістів такими витонченими термінами, як «регуляторний ландшафт», «законність джерел походження власних активів» і тому подібними словесними перлами.

З подальших пояснень з’ясувалося, що кінцевою метою всього цього є ще й створення нової когорти чиновників з придуманого регулятора НСВА (акронім від «Національна служба з регулювання обігу віртуальних активів»). Чисельність цього відомства і розмір окладів сидячих в ньому членів і членкинь Борняков вказати чомусь «посоромився». Подібні “недомовки” персонаж допускає не вперше (раніше цей виходець із Болграда заявив про перетворення Одеси в IT-столицю України, проте “забув” уточнити, коли саме станеться це подія).

Заступник голови Мінціфри також пустився в міркування про необхідність держреєстрації кріптобірж. Про «ціну питання» функціонер знову волів промовчати.

Ознайомившись з текстом законопроекту і незалежні експерти які прилучилися до заяв Борнякова видали наступне:

– Наші співвітчизники швидше підуть на іноземні кріптобіржі, ніж стануть виконувати приписи чиновників, – заявляють учасники ринку.

– Вихід українських гравців на зарубіжні майданчики призведе до колосальних іміджевим збитків для України. Через сумнівні ініціативи наша країна знайде репутацію «чорної діри» для віртуальних активів, – погоджуються експерти в сфері цифрових активів.

Замість того, щоб уподібнюватися слону в посудній лавці, експерти рекомендують чиновникам проводити м’яку детінізацію ринку криптовалюта. Першим кроком в цьому напрямку могло б стати надання банкам повноважень для відкриття рахунків в біткоїнах, видача банкірам дозволів на зберігання віртуальних активів і проведення операцій з ними, відзначають учасники ринку.

Последние новости:

Влада Латвії пообіцяла передати Україні зброю, якої у них немає

"Твіттер-анонс" латвійського прем'єра Евіки Сіліни нового пакету допомоги для України викликав деяку плутанину через абревіатуру…

02.05.2024

Власти Латвии пообещали передать Украине оружие, которого у них нет

«Твиттер-анонс» латвийского премьера Эвики Силины нового пакета помощи для Украины вызвал некоторую неразбериху из-за аббревиатуры…

02.05.2024

Названы лучшие смартфоны 2024 года

Ежегодно в Украине продается более 1 млн. смартфонов. Каждый хочет почувствовать технологическую новинку первым, и…

02.05.2024

Названо кращі смартфони 2024 року, які «не кусаються у ціні»

Щороку в Україні продається понад 1 млн смартфонів. Кожен хоче відчути технологічну новинку першим, і…

02.05.2024

Новый Redmi Note 13 Pro+ World Champions Edition с восторгом принят поклонниками футбола

«Сяоми» порадовала фанатов аргентинской сборной по футболу смартфоном Redmi Note 13 Pro+ в лимитированном исполнении…

02.05.2024

Новий Redmi Note 13 Pro+ World Champions Edition із захопленням прийнятий шанувальниками футболу

"Сяомі" порадувала фанатів аргентинської збірної з футболу смартфоном Redmi Note 13 Pro+ у лімітованому виконанні…

02.05.2024