Техно

Британський флот “атакували” за допомогою реактивного ранця

Нещодавно з’явилося цікаве відео. Британський морський піхотинець перелетів зі швидкісного катера на корабель, що знаходиться перед ним. Згодом він успішно виконав місію по поверненню до катера і, збираючись приземлитися, ще деякий час ширяв на певній висоті над рівнем моря.

Подробиці

Це відео випущене спільно британським аерокосмічним інженерним стартапом Gravity Industries і Королівським флотом.

За даними зарубіжного ЗМІ Business Insider, випробування тривали більше трьох днів і були завершені на британському військовому кораблі HMS Tamar. У випробуваннях брали участь 42 британських спецназівців ВМС Великобританії.

У традиційних місіях по висадці на корабель солдати спочатку підходять до борту “ворожого” корабля на швидкохідному катері, а потім висаджуються на корабель за допомогою драбини, або вертольота. Зазвичай цей процес вимагає співпраці снайпера і дрона. Але політ прямо на ворожий корабель має переваги.

Business Insider повідомив, що колишній офіцер спецназу США заявив в інтерв’ю: VBSS – одне з найскладніших і найнебезпечніших морських завдань, ефективно виконувати яке виконавець може тільки при наявності спеціального спорядження і проходженні складної підготовки.

Судячи з відео, основна тяга цього реактивного літального апарату від Gravity Industries знаходиться в реактивному рюкзаку на спині. Крім того, на кожній руці є по 2 реактивні двигуни для допомоги і регулювання напряму. Такий пристрій коштує близько 340 000 фунтів стерлінгів.

Интересное:

У 2019 засновник і головний льотчик-випробувач Gravity Industries, британський винахідник Річард Браунінг досяг швидкості 85 миль на годину (приблизно 137 кілометрів). Це світовий рекорд Гіннеса.

Новий пристрій все ще проходить випробування, і британські військові ще не вирішили, чи купувати його. Заглядаючи в майбутнє, Gravity Industries прагне «дати обладнанню можливість дуже швидко наближатися до будь-якої частини цільового корабля, негайно застосовувати зброю і переміщатися.

Але це не перший подібний проект компанії, ще в 2017 році Gravity Industries запустила подібне рішення. Тоді використовувалися 6 реактивних двигунів, 2 з яких на руках, а інші закріплені на ногах і на спині. Крім того, реактивний рюкзак використовується для заправки двигуна паливом. У 2019 Gravity Industries зробила версію реактивного літального обладнання для турніру Royal Navy Attack Tournament, а потім співпрацювала з голландськими морськими силами спеціальних операцій (SOF).

У травні 2020 року Королівський флот також провів бойові навчання, аналогічні вищенаведеним. У вересні 2020 року Gravity Industries також випустила відео, на якому медичний персонал в льотному обладнанні проводить віддалену пошуково-рятувальну операцію.

До теперішнього часу здійснено більше 100 польотів на подібних апаратах. Річард Браунінг, засновник Gravity Industries, протягом 6 років був резервістом Королівського військово-морського флоту, перш ніж заснувати цю компанію, а також займався трейдером нафти протягом 16 років.

У 2016 році Річард Браунінг почав намагатися втілити в життя концепцію «використання людських думок для управління польотом» і здійснив свій перший політ в листопаді того ж року.

У 2017 році він сказав, що розробка обладнання – це непросте завдання. Після багатьох спроб їх найоригінальніша модель – “прив’язаний” двигун до опорно-рухового відділу і до кожної руці. Теоретично ця модель може забезпечити достатню тягу. На практиці перший політ тривав всього 6 секунд, але все одно був захоплюючим.

Последние новости:

Окупанти показали новий наземний РЕБ-дрон зі штучним інтелектом

Російські джерела повідомляють про створення нової мобільної установки перешкод "Абзац", здатної протистояти безпілотним апаратам без…

03.05.2024

Оккупанты показали новый наземный РЭБ-дроном с искусственным интеллектом

Российские источники сообщают о создании новой мобильной установки препятствий "Абзац", способной противостоять беспилотным аппаратам без…

03.05.2024

Українські дрони почали бити по несподіваним цілям в РФ, які проблематично прикрити системами ППО

Дрони ЗСУ вдарили по стратегічно важливих об'єктах у Росії в ніч на 02 травня 2024…

03.05.2024

Украинские дроны начали бить по неожиданным целям в РФ, которые проблематично прикрыть системами ПВО

Дроны ВСУ ударили по стратегически важным объектам в России в ночь на 02 мая 2024…

03.05.2024

Як активувати в смартфонах Xiaomi приховану функцію для покращення звуку в навушниках

Смартфони екосистеми "Сяомі" мають вбудований еквалайзер, який дає змогу покращувати якість звучання в навушниках. Цей…

03.05.2024

Как активировать в смартфонах Xiaomi скрытую функцию для улучшения звука в наушниках

Смартфоны экосистемы «Сяоми» обладают встроенным эквалайзером, который позволяет улучшать качество звучания в наушниках. Этот инструмент…

03.05.2024